پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 10 مرداد 1401
کد 532

بازدید سرزده

محمودیان فرماندار و رئیس شورای مهارت شهرستان آذرشهر از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان آذرشهر بازدید کرد

محمودیان فرماندار شهرستان آذرشهر روز یک شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱، با حضور در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان آذرشهر و بازدید میدانی از کارگاه های آموزش مهارتی، در جریان روند فعالیت های مرکز قرار گرفت. ایشان با رئیس، کارکنان، مربیان و مهارت آموزان این مرکز سخن گفت و دغدغه ها و نیازهای آن ها را شنید.
فرماندار و رئیس شورای مهارت شهرستان آذرشهر با اظهار رضایت از بابت اقدامات صورت گرفته و تاکید بر حمایت همه جانبه از مهارت آموزان، کارآفرینان و طرح های اشتغال زایی خاطر نشان کرد: توسعه فرهنگ مهارت آموزی همکاری بیش از پیش تمامی مسئولین، آحاد جامعه و خانواده ها را می طلبد تا افراد از همان دوران نوجوانی با فراگیری آموزش های مهارتی آشنا شوند .
وی افزود: در این راستا و به همت رئیس مرکز آموز فنی و حرفه ای شهرستان آذرشهر اقدام های خوبی شروع شده و با توجه به موقعیت ویژه اقتصادی، تجاری، صنعتی، دانشگاهی و... شهرستان، اهتمام بیش از پیش مورد انتظار است.

عزتی رئیس مرکز آموز فنی و حرفه ای شهرستان آذرشهر ضمن قدردانی از حمایت ها و پشتیبانی های مستمر فرماندار محترم شهرستان آذرشهر گفت: با توجه به اهمیت مهارت آموزی و در راستای ایجاد اشتغال پایدار، همه مردم شهرستان اعم از ساکنان شهرها و روستاهای تابعه در جهت رفع نیازهای مهارتی از دوره‌های مهارتی که در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار می شود بهره‌مند هستند.

قابل ذکر است که؛ در راستای رسالت سازمانی مبنی بر توانمندسازی افراد جامعه و تربیت نیروی کار ماهر جهت ورود به بازار کار، آموزش های مهارتی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان آذرشهر در دو بخش آموزش مهارت شغلی برای افراد جویای کار و فاقد مهارت و آموزش ارتقاء شایستگی برای شاغلین بخش های صنعت و صنوف برگزار می شود.
دوره های آموزش مهارتی که در حال حاضر در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان آذرشهر در بخش دولتی برگزار می شود به شرح ذیل می باشد:
مکانیک خودرو - برق خودرو - سرویس کار خودرو - زعفرانکار - پرورش قارچ دگمه ای - کارور plc - مانتودوزی - سری دوز سرویس خواب - تولید محتوا - کامپیوتر، کاربر icdl  ( در روستا ) - کارآفرینی - جوشکاری
در بخش خصوصی نیز دوره های مختلف کامپیوتر، صنایع پوشاک، صنایع دستی، چوب ، نقاشی، مراقبت و زیبایی، حسابداری، برق صنعتی به صورت مداوم و در طول سال در چهار شهر آذرشهر، گوگان، ممقان و تیمورلو برگزار می شود‌.

از دیگر فعالیت های آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان آذرشهر می توان به همکاری با کمیته امداد حضرت امام (ره ) و اداره بهزیستی شهرستان آذرشهر در جهت توانمندسازی افراد تحت پوشش اشاره کرد. برگزاری دوره آموزشی برای پرسنل وظیفه نیروهای مسلح، برگزاری دوره در مناطق روستایی، صنایع و... بخشی از فعالیت آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان آذرشهر می باشد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 10 مرداد 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی آذرشهر