پنجشنبه 6 تير 1398 23 شوال 1440 27 ژوئن 2019
تاریخ : پنجشنبه 18 بهمن 1397
کد 49

افتتاح چندین طرح عمرانی- خدماتی در شهرستان آذرشهر

با حضور فرماندار شهرستان آذرشهر، وجمعی از مسوولین این شهرستان چندین طرح عمرانی- خدماتی درششمین روز از دهه فجر با اعتبارافزون بر9 میلیارد ریال در شهرستان به بهره برداری رسید.

 با حضور  فرماندار شهرستان آذرشهر، وجمعی از مسوولین این شهرستان چندین طرح عمرانی- خدماتی درششمین روز از دهه فجر با اعتبارافزون بر9 میلیارد ریال  در شهرستان به بهره برداری رسید.
امروز دهها پروژه عمرانی در13 روستای بخش مرکزی آذرشهر با اعتباری بالغ بر24 میلیارد 500 میلیون ریال  به بهره برداری  رسید که بصورت پایلوت   4 طرح در روستاهای خانمیر و اخی جهان با حضور فرماندار شهرستان آذرشهر و جمعی از مسوولین شهرستانی افتتاح شد.
اکثر طرح های عمرانی روستایی شامل زیر سازی و آسفالت ریزی،جدول گذاری،خرید ماشین آلات برای دهیاریها و ساماندهی نقاط عمومی رو ستایی بوده است.
طرح های مخابراتی به تعداد 12  مورد نیز به بهره برداری رسید که بصورت نمادین یکی از آنها در روستای قاضی جهان از توابع بخش مرکزی شهرستان آذرشهر افتتاح شد. کل اعتبار این طرح ها 6 میلیارد و790 میلیون ریال است.
همچنین افتتاح مسکن روستایی در دو روستای قاضی جهان از توابع بخش مرکزی شهرستان آذرشهر و فیروز سالار از توابع بخش گوگان  افتتاح شد. برای ساخت هر کدام از این دو واحد مسکن مبلغ 180 میلیون ریال از اعتبارات بهسازی مسکن روستایی تسهیلات پرداخت شده است.
 در ادامه برنامه ها با حضور مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و فرماندار و مسوولین شهرستان و بخش گوگان آسفالت خیابان دانشگاه فیروزسالار نیز به بهره برداری رسید. کل اعتبار این پروژه 5 میلیارد  و 200 میلیون ریال و شامل 10 هزار متر مربع زیر سازی و آسفالت ریزی می باشد.
شایان ذکر است در مراسم افتتاح  پروژه فیروز سالار اللهیاری فرماندارشهرستان و  مهندس محمدی بخشدار گوگان از توجه ویژه مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در تخصیص قیر رایگان به روستاهای شهرستان قدردانی و خدمات بنیاد مسکن در سطح شهرستان و استان را ستودند و اظهار امید واری کردند تا در سال آتی نیز از محل فوق سایر روستاهای شهرستان نیز بهره مند شوند.
مهندس باباپور در این مراسم اظهار داشت:
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی با جذب حدودا 8000 تن سهمیه قیر در کشور رتبه اول را دارد که این در سایه تلاش بخشداران محترم و دهیاران محترم و بنیاد مسکن شهرستانها و از همه مهمتر مشارکت مردم و اهالی محترم روستاهادر خودیاری وکمک به دهیاری روستا محقق شده است که از این منظر باید این تعامل و مشارکت بین مردم و مسئولین را ستود که از اهداف و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.
در این مراسم همچنین واحد مسکونی روستایی احداثی از محل تسهیلات طرح ویژه مقاوم سازی مسکن روستائی افتتاح گردید.
مهندس آرمان مدیر بنیاد مسکن شهرستان آذرشهر در این مراسم اعلام کرد:
بعد از زلزله بم و از آغاز طرح ویژه مسکن روستایی تا کنون 3706واحد روستایی جهت استفاده از تسهیلات مقاوم سازی طرح فوق با اعتباری بالغ بر 610 میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده اند.
که از این تعداد 3625فقره انعقاد قرار داد شده و 3164واحد منجر به پایانکار شده است.
این آمار شامل مقاوم سازی 35درصد از ساختمانهای غیر مقاوم شهرستان می گردد و در تلاشیم تا مابقی ساختمانها نیز مقاوم سازی شوند و امیدواریم اهالی با استفاده از تسهیلات ویژه لحاظ شده در این خصوص و در نتیجه پاسخ مثبت به جلسات ترویجی برگزار شده در روستاهای شهرستان استقبال شایسته  بعمل آورند.
وی افزود:
در روستای فیروز سالار تاکنون 193واحد از تسهیلات طرح ویژه بنیاد مقاوم سازی شده است که 161 امین واحد اتمام یافته و منجر به پایانکار شده امروز در این مراسم به بهره برداری رسید.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 18 بهمن 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری آذرشهر