پنجشنبه 6 تير 1398 23 شوال 1440 27 ژوئن 2019
تاریخ : دوشنبه 15 بهمن 1397
کد 46

با حضور استاندار آذربایجان شرقی، فرماندار شهرستان آذرشهر، امام جمعه و مسوولین این شهرستان 4طرح صنعتی همزمان با سومین روز از دهه فجر با اشتغالزایی 180 نفر در شهرک صنعتی شهید سلیمی به بهره برداری رسید.

واحد تولیدی مواد غذایی آیلین کام( با اشتغالزایی70 نفر و سرمایه گذاری به ارزش180 میلیارد ریال)، سیستم هوادهی واحد تصفیه خانه شهرک( با اعتبار15 میلیارد ریال)، واحد دارلین تولید کننده انواع تافی ( با اشتغالزایی 40 نفر و سرمایه گذاری 80 میلیارد ریال)آمفی تئاتر شهرک با ظرفیت 90 نفر و با هزینه تجهیز2 میلیارد و 500 میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.

واحد تولیدی مواد غذایی آیلین کام( با اشتغالزایی70 نفر و سرمایه گذاری به ارزش180 میلیارد ریال)،  سیستم هوادهی واحد تصفیه خانه  شهرک( با اعتبار15 میلیارد ریال)، واحد دارلین  تولید کننده انواع  تافی ( با اشتغالزایی 40 نفر و سرمایه گذاری 80 میلیارد ریال)آمفی تئاتر شهرک با ظرفیت 90 نفر و با هزینه تجهیز2 میلیارد و 500 میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.
در این روز واحدهای آرد برکت گندم ( تولید کننده انواع آرد طباخی و نول) و(شرکت آذردما گستر( تولید کننده انواع دیگ بخار)  مورد بازدید قرار گرفت.
در ادامه برنامه ها نشست تخصصی استاندار آذربایجان شرقی با صاحبان صنایع شهرک صنعتی شهید سلیمی  برگزار شد.
 درا ین نشست استاندارآذربایجان شرقی گفت: در جنگ تمام عیار اقتصادی با استکبار قرار داریم وبرای مقابله با این جنگ، باید فرآیند های لازم را اصلاح و موانع تولید برداشته شود تا مشکلاتی متوجه واحد های صنعتی نشود.

پورمحمدی افزود: هیچ دستگاهی حق ندارد بدون اجازه استانداری ،واحد تولیدی را به دلیل بدهی بانکی و مالیاتی تعطیل نماید .

وی افزود: بنده در حوزه اشتغال و اقتصاد با هیچ مدیری تعارف ندارم و عقد اخوت بنده با مدیران، فقط در رابطه با حل مشکلات اقتصادی و پیشرفت استان می باشد.

وی بر اهتمام ویژه دستگاه های دولتی برای رفع موانع تولید خبر داد و افزود: برای حل موانع تولید و  مشکلات اقتصادی ، برای استان و برخی دستگاههای اجرایی تفویض  اختیار صورت گرفته است .

در این دیدار  صنعتگران و فعالان شهرک شهید سلیمی ، مشکلات واحد های تولیدی و موانع اشتغال را مطرح کردند .

بالا بودن نرخ دلار و نبود ثبات قیمت آن ، بروکراسی اداری، ارزش افزوده ومالیالت های سرسام آور ، مشکل نقدینگی وسرمایه در گردش را از عمده مشکلات واحد های صنعتی مطرح کردند.
در ادامه نیز استاندار و مسوولین شهرستان با حضور در گلزار شهدای آذرشهراز طریق قرائت فاتحه ای به شهیدان ادای احترام کردند.
همچنین برنامه دیدار با خانواده معظم شهید عارفی، حضرتی، واحدی و پورعلی در معیت استاندار آذربایجان شرقی، فرماندار شهرستان آذرشهر ، امام جمعه آذرشهر و فرمانده انتظامی شهرستان  و رییس بنیاد شهید و امور ایثار گران انجام شد.
جلسه نخبگان و فرهیختگان شهرستان آذرشهر با استاندار آذربایجان شرقی آخرین برنامه حضور دکتر پور محمدی در این شهرستان بود.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 15 بهمن 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری آذرشهر