پنجشنبه 6 تير 1398 23 شوال 1440 27 ژوئن 2019
تاریخ : پنجشنبه 27 دي 1397
کد 44

نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آذرشهر بر گزار شد.

نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آذرشهر امروز پنج شنبه به ریاست اللهیاری فرماندار این شهرستان در سالن جلسه کتابخانه عمومی آذرشهر بر گزار شد.

نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آذرشهر امروز پنج شنبه به ریاست اللهیاری فرماندار این شهرستان در سالن جلسه کتابخانه عمومی آذرشهر بر گزار شد.
اللهیاری در این نشست در راستای جذب دانش آموزان برای مطالعه کتاب ، برگزاری دوره های بازدید از کتابخانه ها را برای دانش آموزان مطرح کرد.
وی  با اشاره به سوابق فرهنگی شهرستان ،  گفت: هرچند که بعد از پیروزی نظام جمهوری اسلامی  کتابخانه های عمومی فقط در آذرشهر  به 8 باب  افزایش یافته است اما فضای کتابخانه عمومی  مرکزی نیاز مند توسعه و تجهیز است .
فرماندار شهرستان آذرشهر بر واریز سهم نیم درصد کتابخانه عمومی آذرشهر از محل درآمدهای شهرداری آذرشهر  تأکید  کرد.
محمد اسدزاده رییس کتابخانه عمومی آذرشهر نیز در این نشست آمار کتابخانه های عمومی شهرستان را بیان کرد و گفت: برای  تجهیز کتابخانه عمومی اخی جهان مبلغ 485 میلیون ریال و برای سالن آمفی تئاتر گوگان نیز 270 میلیون ریال هزینه شده است.
وی تأمین  و نصب تابلوهای راهنمایی مربوط به کتابخانه ها را خواستار شد.
مهرداد ولی پور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آذرشهر نیز از پیشرفت شهرستان آذرشهر در حوزه نوشتاری خبرداد و گفت: آذرشهر بعنوان پایتخت شهر کتاب و روستای قاضیجهان نیز به لحاظ قدمت فرهنگی این منطقه به عنوان روستای دوستدار کتاب معرفی شده اند.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 27 دي 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری آذرشهر