پنجشنبه 27 تير 1398 14 ذو القعدة 1440 18 ژوئیه 2019
تاریخ : دوشنبه 10 دي 1397
کد 32

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آذرشهر برگزار شد.

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آذرشهر به ریاست اللهیاری فرماندار این شهرستان امروز دوشنبه در سالن جلسه فرمانداری برگزار شد.

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آذرشهر به ریاست اللهیاری فرماندار این شهرستان امروز دوشنبه در سالن جلسه فرمانداری برگزار شد.
اللهیاری در این جلسه با بیان تشکیل کمیته ای برای شناسایی نقاط پر خطر شهرستان و بررسی عوامل اعتیاد، برگزاری کارگاههای آموزشی و اجرای برنامه های فرهنگی لازم را در این مناطق مورد تأکید قرار داد.
وی گفت: شهرداران و شوراهای اسلامی باید در بخش پیشگیری از اعتیاد برای امور فرهنگی موردنیاز در این راستا برنامه ریزیهای لازم را انجام دهند.
رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آذرشهر از مصوبه این شورا برای اعمال محدودیت در مراکز عرضه و فروش دخانیات در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: برای حصول موفقیت در پیشگیری از اعتیاد لازم است مردم و مسوولین با اتحاد و اتفاق همکاری کنند.
فرماندار شهرستان آذرشهر تشکیل شرکتهای تعاونی جهت اشتغال پاک شده ها بعد از ترک اعتیاد را خواستار شده و خاطر نشان ساخت :  موضوع اشتغال پاک شده ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
مهدوی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این جلسه با غنی خواندن دستورات و رهنمودهای دین اسلام ، عمل به مسایل دینی را برای مصون ماندن از آسیب های اجتماعی لازم و ضروری دانست.
وی اظهار کرد: باید فرزندان و والدین به اثرات سوء و خطرناک مواد مخدر آگاهی یابند فلذا  ایمان  مسوولین  به موفقیت کارهای فرهنگی برای پیشگیری از اعتیاد  با برگزاری کلاس آموزشی،  عامل مهمی در کاهش آمار اعتیاد است .
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان با اعلام این که اکثر معتادین در سن زیر 40 سال قرار دارند اظهار کرد: برای طرح های پژوهشی  پیشگیری از اعتیاد مبلغ 3 میلیارد ریال هزینه شده است و ستاد استان آمادگی دارد برای طرح های آماده اجرا نیز اعتبار لازم را تأمین و پرداخت کند.
وی سند ملی کشور  در خصوص آسیب های اجتماعی و وظایف دستگاههای اجرایی کشور را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: وظایف دستگاههای اجرایی در سطح شهرستان مطابق با این سند باید اجرایی شود.
مهدوی  محله محور بودن فعالیت شورای هماهنگی  شهرستان در پیشگیری را مورد تأکید قرار داد .
اکبر امراهی دادستان شهرستان آذرشهر نیز گفت: نیروی انسانی و امکانات شهرستان برای مبارزه با اعتیاد کافی نیست.
سرهنگ عباسعلی زاده جانشین انتظامی شهرستان آذرشهر نیز از دستگیری62 نفر معتاد در سه ماهه سوم سال جاری و کشف 6 کیلو و91 گرم انواع مواد مخدر در شهرستان خبرداد.
وی آمار دستگیری از ابتدای سال را 250 نفر و میزان کشفیات انواع مواد مخدر را 22 کیلو و نیم اعلام کرد.

 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 10 دي 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری آذرشهر