جمعه 28 تير 1398 15 ذو القعدة 1440 19 ژوئیه 2019
تاریخ : چهارشنبه 5 دي 1397
کد 31

جلسه بررسی مشکلات نظام مهندسی شهرستان آذرشهر برگزار شد.

فرماندار شهرستان آذرشهر در این جلسه با اشاره به جایگاه مهندسین در جامعه گفت: تأمین امنیت وآینده زندگی مردم در برابر حوادث و سوانح طبیعی مانند زلزله به نوعی مدیون تخصص مهندسین است.

فرماندار شهرستان آذرشهر در این جلسه با اشاره به جایگاه مهندسین در جامعه گفت:  تأمین امنیت وآینده زندگی مردم در برابر حوادث و سوانح طبیعی مانند زلزله   به نوعی مدیون  تخصص مهندسین است.
اللهیاری  طراحی و ساخت شهر ها و معماری را از حیث موضوع پدافند غیر عامل آسیب  تا حد زیادی ناشی از دانش مهندسین دانست و افزود:  با رعایت تعهد  کاری و اصول اخلاقی از سوی جامعه مهندسین،  قطعاً اثرات مثبت آن را در طراحی و ساخت ساختمانها و مبلمان شهری شاهد خواهیم بود.
وی تعداد مهندسین شهرستان را حسب جمعیت ساکن،قابل توجه خواند و اظهار کرد: این شهرستان جز شهرستانهای نخست استان بحساب می آید.
فرماندار شهرستان آذرشهر وجود طرح هایی نظیر بازار خشکبار و حبوبات آذرشهر،شهرک نخودچی ، توسعه شهرک صنعتی شهید سلیمی را عامل اشتغال این قشر عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: در روستاها نیز اصول ساخت و ساز رعایت می شود ولی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی  به اعتبارات عمرانی شهرستان نیز اشاره کرد و از صرف مبلغ 22 میلیارد ریال برای  بهسازی پل غله زار  ومبلغ 9 میایارد ریال برای ساماندهی بستر رودخانه  گنبرف خبر داد.
اللهیاری با انتقاد از راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  مبنی برهزینه کرد رقم 28 میلیارد ریال از اعتبارات شهرستان آذرشهر در سایر نقاط ، اظهار کرد: پیگیری لازم برای جذب این مبلغ در حال انجام است.
کریم آقایی رییس نظام مهندسی شهرستان آذرشهر نیز با بیان اینکه جامعه مهندسین شهرستان شامل 7 رشته تحصیلی ی شود گفت: بیشترین نفرات مربوط به رشته سازه می شود که 87 نفر است.
وی عملکرد نظام مهندسی را در سال1396 مثبت ارزیابی کرد و گفت: پرونده گاز  1700 مورد، در روستاها 38000 متر با 169 پرونده و شهری نیز 189 پرونده بود.
کریم آقایی از 900 پرونده گاز ،44 پرونده با6200 متر پرونده روستایی و 35000 متر با 71 پرونده شهری در 9 ماهه سال97 خبر داد.

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 5 دي 1397
  • توسط مدیر سایت فرمانداری آذرشهر