پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 19 بهمن 1399
کد 245

افتتاح و بهره برداری ازپروژه های عمرانی و خدماتی روستاهای بخش مرکزی شهرستان آذرشهربا اعتباری بالغ بر12 میلیارد ریال

پروژه های عمرانی و خدماتی روستاهای بخش مرکزی شهرستان آذرشهربا حضور فرماندار این شهرستان،مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری،مدیر کل بنیاد مسکن استان وبخشداران شهرستان آذرشهر وجمعی از مسوولین شهرستانی با اعتباری افزون بر12 میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.
پروژه های عمرانی و خدماتی روستاهای بخش مرکزی شهرستان آذرشهربا حضور فرماندار این شهرستان،مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری،مدیر کل بنیاد مسکن استان وبخشداران شهرستان آذرشهر وجمعی از مسوولین شهرستانی با اعتباری افزون بر12 میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.
در آیین افتتاح این طرح ها زاهد محمودی،فرماندار شهرستان آذرشهربا برجسته خواندن دستاوردهای نظام در حوزه های مختلف گفت:زیر ساختهای توسعه و رشد در شهرستان آذرشهر با شتاب بیشتری جریان دارد واین امر با همراهی مردم ممکن شده است.
وی با بیان اینکه راههای مواصلاتی روستاها به شهر و مرکز شهرستان ،آسفالته است افزود:اجرای طرح های هادی،صدور اسناد مالکیت بخش مسکن روستایی،فراهم کردن امکانات بهداشتی با ایجاد خانه های بهداشت وتأمین زیر ساختهای اشتغال از نقاط قوت روستاهای شهرستان بشمار می رود.
فرماندار شهرستان آذرشهر اضافه کرد:در روستاهای شهرستان آسفالت ریزی کلی انجام یافته و معابر بدون آسفالت فقط به کوچه های با عرض کم مربوط می شود.
وی افتتاح طرح های عمرانی را قسمتی از خدمات نظام خواند وخاطر نشان ساخت: در دهه مبارک فجر امسال، طرح های سرمایه گذاری بخش خصوصی با رقمهای بالای100 میلیارد ریال را شاهد خواهیم بود.
مدير کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری نیز گفت : تا سال1392 تنها در57 روستای استان آذربایجان شرقی خدمات اینترتی وجود داشت ولی هم اکنون در 1946 رو خدمات اینترنتی ارایه می شود.
وی اعتبار تخصیصی دولت به حساب دهیاریها را در سال1398 مبلغ205 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: علی رغم اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا بخش زیادی از درآمد دولت کاهش یافته بود در سال جاری مبلغ 188 میلیارد تومان به حساب درهیاری ها که افزایش20 درصدی را نشان می دهد ،اعتبار تخصیص داده ایم.
کرمی ادامه داد: روستاهای استان در جذب قیر رایگان رتبه اول کشوری را دارند ومیزان برخورداری روستاهای استان از خدمات گاز شهری نیز بیش از5/97 درصد است.
باباپور مدیر کل بنیاد مسکن استان نیز دراین مراسم گفت:در سال1399 این بنیاد برای7 روستای شهرستان آذرشهر اعتباری حدود29 میلیارد و500 میلیون ریال در بخش آسفالت و اجرای دیوار سنگی اعتبار تخصیص داده است.
وی با اعلام90 واحد اتمام یافته در سال1399 از محل تسهیلات ویژه مقاوم سازی مسکن در شهرستان آذرشهر،گفت:از سال1384 تا سال جاری 3000 واحد مسکونی از این تسهیلات برخوردار شده اند.
طرح های عمرانی روستاهای بخش مرکزی شهرستان شامل آسفالت ریزی،اجرای زیر سازی و جدول گذاری خیابان سهند نادیلو،بهسازی و سنگ فرش محلات روستای جراغیل، زیر سازی وآسفالت ریزی روستای گواهیر(با مشارکت بنیاد مسکن) و بهره برداری از مسکن مقاوم سازی شده با استفاده از تسهیلات مربوطه در نادیلو می شود.
اعتبار این طرح ها بیش از12 میلیارد ریال است.
ماهری،بخشدار مرکزی شهرستان آذرشهر نیز با قدردانی ازاقدامات و خدمات ارایه شده به مردم بر استمرارو توسعه  خدمات بی منت تأکید کرد .

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 بهمن 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی آذرشهر