پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 3 شهريور 1399
کد 214

افتتاح زیر سازی و آسفالت خیابان راه آهن بخش گوگان در شهرستان آذرشهر

همزمان با دومین روز از هفته دولت طرح زیر سازی و آسفالت خیابان راه آهن بخش گوگان با اعتبار525 میلیون تومان با حضور فرماندار شهرستان آذرشهر به بهره برداری رسید.
همزمان با دومین روز از هفته دولت  طرح زیر سازی و آسفالت خیابان راه آهن  بخش گوگان با اعتبار525 میلیون تومان با حضور فرماندار شهرستان آذرشهر به بهره برداری رسید.
 برای این طرح مبلغ350 میلیون تومان آسفالت ریزی و80 میلیون تومان جدول گذاری  از اعتبارات بنیاد مسکن هزینه شده است.دهیاری روستای قلعه شیخ از توابع بخش گوگان نیز جهت تکمیل جدول گذاری مبلغ 25 میلیون تومان وزیر سازی هم 70 میلیون تومان هزینه کرده است.
این اقدامات در4000 متر مربع انجام یافته است.
در ادامه نیز از راه ابریشم گوگان (موضوع پدافند غیر عامل راه مواصلاتی) ،کتابخانه عمومی گوگان و مدرسه 9 کلاسه خیر ساز گوگان بازدید بعمل آمد.
با آسفالته شدن راه ابریشم گوگان( موسوم به اژدها دره سی) بعنوان یک مسیر ارتباطی بین بخش گوگان و مرکز شهرستان از حیث پدافند غیر عامل در مواقع بحرانی و حوادث غیر مترقبه اهمیت استراتژیت می یابد. طول مسیر 6 کیلومتر بوده ومسیر پس از عبور از روستای دستجرد به کمربندی آذرشهر متصل می شود.
همچنین با بهره برداری از این راه، ارتباط آذربایجان غربی با مرکز شهرستان حدود9 کیلومتر دیگر کاهش می یابد. هم اکنون زیر سازی و احداث ابنیه جاده مذکور تماماً توسط خیرین بخش گوگان در حال اتمام است.
مدرسه 9 کلاسه خیر ساز گوگان نیز در زمینی به وسعت 2300 متر مربع با زیر بنای 1780 متر مربع در دو طبقه در حال احداث است  که تاکنون 20 میلیارد ریال برای ساخت آن اطرف خیر مدرسه ساز هزینه شده است.این پروژه 50 % پیشرفت فیزیکی دارد و از سال1397 آغاز شده است.
با بهره برداری از این مدرسه ،مشکل فضای آموزشی بخش گوگان برای6 سال آینده رفع خواهد شد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 3 شهريور 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی آذرشهر