چهارشنبه 27 شهريور 1398 18 محرم 1441 18 سپتامبر 2019
تاریخ : يکشنبه 10 شهريور 1398
کد 157

نمایشگاه توانمندیهای بانوان شهرستان آذرشهر گشایش یافت

نمایشگاه توانمندیهای بانوان شهرستان آذرشهر با حضور احمد علیزاده ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار و جمعی از رؤسای ادارات شهزستان گشایش یافت.
نمایشگاه توانمندیهای بانوان شهرستان آذرشهر با حضور احمد علیزاده ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار و جمعی از رؤسای ادارات شهزستان گشایش یافت.
این نمایشگاه با موضوع صنایع دستی، هنری و تولیدات بانوان شهرستان آذرشهر در محل پارک ملت آذرشهر با35 غرفه  آغاز بکار نمود و به مدت 5 روز از تاریخ  9/6/1398 لغایت 13/6/98برای بازدید علاقمندان دایرمی باشد.
در آیین گشایش این نمایشگاه ؛ احمد علیزاده ،معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار با اشاره به  اینکه نیروی انسانی بزرگترین سرمایه و ثروت یک جامعه بوده و حدوداً نیمی ازجمعیت کشور را بانوان تشکیل میدهند گفت: نقش بانوان برای رسیدن به توسعه پایدار غیر قابل انکار است  و بدون مشارکت زنان دستیابی به توسعه پایدار غیر ممکن است.
وی افزود:  بانوان هم نقش تربیتی نیم دیگر جمعیتی که در توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی جامعه  تلاش می کنند، ایفا می کنند و هم در این مسیر دوشا دوش آنها  حرکت میکنند  لذا نقش بانوان پرنگ تر از دیگران است.
تحقیقات نشان می دهد هر کجا رد پایی از مشارکت  جدی بانوان در امور اقتصادی یا تولید و اجتماع مشاهده می شود، کیفیت محصولات و راندمان تولید و ثروت بیشتر بوده است از این حیث باید مطابق تحقیقات داخلی مشارکت زنان در حوزه های مختلف اقتصادی اعتماد به نفس آنها را تا سطح بالایی افزایش می دهد و باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود.
احمد علیزاده خاطر نشان ساخت: مطابق آیات و روایات  زنان و مردان در آفرینش برابر وبه استناد منویات مقام معظم رهبری (دامت افاضاته) «اگر کسی به استناد بینش اسلامی بخواهد زن را از کار علمی و تلاش اقتصادی محروم کند، بر خلاف حکم خدا حرف زده است ....» بانوان در امور اقتصادی باید فعال بوده ونقش پررنگ خویش را به اجرا گذارند.
وی به نقش زنان در کاهش آسیب های اجتماعی نیز توجه کرده و اضافه کرد: بانوان  باید زمینه ساز فرهنگی در خصوص کاهش انواع آسیب های اجتماعی باشند.
در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه توانمندیهای بانوان شهرستان آذرشهر از غرفه های این نمایشگاه بازدید بعمل آمد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 شهريور 1398
  • توسط مدیر سایت فرمانداری آذرشهر